آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
رزرو هتل مشهد
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۴:۲۸

 

جزيره‌ ناز در نزديكى سواحل هتل آنا كيش شرقى قشم‌ قرار گرفته و از ساحل در حدود يك كيلومتر فاصله دارد. وسعت جزيره ناز تقريباً سه‌ هكتار است. اين جزيره فاقد ساحل شنى است و ديواره‌هاى صخره‌اى به ارتفاع پنج تا ده متر اطراف آن را فراگرفته هتل آنا كيش است. روى اين جزيره كاملاً مسطح است. در زمان جزر با پس‌روى كامل آب دريا، براى مدت كوتاهى، باريكه‌اى از خشكى جزيره ناز را به ساحل قشم وصل مى‌كند. در اين جزيره كسى سكونت ندارد. ماهيگيران هتل آنا كيش محلى چند سايبان هتل پانيذ كيش و مكان استراحت از چوب و پلاستيك به‌صورت موقت احداث كرده‌اند. روبه‌روى جزيره ناز در قشم ساحل شنى هتل پانيذ كيش قرار دارد كه مكان مناسبى براى تغذيه پرندگان دريايى و ماهيگيران بومى است. در سراسر فصول سال بازديد هتل پانيذ كيش كنندگان بسيارى به‌ويژه هنگام غروب از اين محل بازديد مى‌كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل آنا كيش، هتل پانيذ كيش، كيش، هتل،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۴:۱۲

 

بزرگترين جزيره ايران و بزرگترين جزيره هتل آريان كيش غير مستقل دنيا است (بزرگتر از ۲۲ كشور جهان) اين جزيره در نزديكي تنگه هرمز، بزرگترين و پرجمعيت‌ترين جزيره خليج فارس قرار دارد. جزيره قشم دومين بندر آزاد تجاري ايران است كه سواحل آن براي هتل آريان كيش ايجاد لنگرگاه مناسب است. اين جزيره 15 بندر صيادى و تجارى دارد. علاوه بر جمعيت بومى و ساكن، جزيره قشم داراى جمعيت غيربومى و مهاجر بسيارى است كه به‌طور عمده در بخش‌هاى تجارت، هتل آريان كيش بازرگانى، صنايع و معادن، ادارات و دواير دولتى و ارگان‌ها، بانك‌ها، تشكيلات سازمان منطقه آزاد قشم و ديگر بخش‌هاى  خدماتى به فعاليت اشتغال دارند. زبان اصلى مردم قشم، مانند تمام مردم ساكن بنادر و سواحل جنوب كشور و ديگر جزاير، فارسى و براى همه مردم و مسافرانى كه به جزيره مسافرت مى‌كنند قابل درك و فهم است. لهجه محلى و متداول مردم قشم در شهرها و روستاهاى آن تقريباً يكسان است، با اين تفاوت كه اهالى شهر قشم هتل لوتوس كيش و درگهان به سبب رفت و آمد و داد و ستد با مردم ميناب، بندرعباس، پل، خمير، كنگ، لنگه و ديگر بنادر مجاور، هتل لوتوس كيش با لهجه‌اى نزديك به لهجه بندرعباسى، مينابى (بندرى)، پلى (بندر پل خمير) صحبت مى‌كنند و ساكنان روستاى اعماق جزيره به سبب مسافرت به شيخ‌نشين‌ها و هندوستان به زبان عربى هندى نيز آشنايى دارند يا واژه‌هايى هتل لوتوس كيش از اين زبان‌ها وارد لهجه آنها شده است.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل آريان كيش، هتل لوتوس كيش، كيش، هتل،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۳:۵۶

 

جنوبي ‌ترين جزيره ايراني آبهاي خليج ‌فارس، جزيره ابوموسي است. اين جزيره در 222 كيلومتري بندرعباس و هم‌ چنين در 75 كيلومتري بندر لنگه هتل سيمرغ كيش واقع شده است. جزيره ابوموسي يكي از چهارده جزيره استان هرمزگان است كه بيشترين فاصله از سواحل ايراني خليج فارس را دارد و طول و عرض آن درحدود 4.5 كيلومتر است. شهر ابوموسي مركز جزيره هتل سيمرغ كيش ابوموسي است. در حال حاضر مالكيت جزيره ابوموسي به همراه جزاير تنب در دست ايران است اما ادعاهايي از سوي دولت امارات متحده عربي هر از گاهي مطرح مي شود؛ اين موضوع از آن جا بر مي خيزد هتل سيمرغ كيش كه خليج فارس درياي كم عمقي براي نفت كش ها شمرده مي‌شود زيرا نفت كش‌ها پس از بارگيري نفت در مخازنشان به شدت سنگين شده و كف آن ها به كف خليج فارس نزديك مي‌شود و در نتيجه خطر به گل نشستنشان شدت مي‌گيرد. براي همين است كه جزيره خارك به عنوان محل بارگيري نفت كش‌ها از ايران تعيين هتل پارسيان كيش شده است. تنها مسير قابل كشتيراني براي نفت‌كش‌هاي حامل نفت فاصله ميان جزيره ابوموسي و تنب است. زيرا اين مسير ژرف هتل پارسيان كيش ترين مسير براي نفت‌كش‌ها شناخته مي‌شود. در پي جنگ ايران و عراق و بروز جنگ نفت‌كش‌ها در خليج فارس مسئله حفظ امنيت سوخت‌رساني براي دولت‌هاي صنعتي پيش آمده است كه تصميم بر اين گرفته‌اند اين كار هتل پارسيان كيش را با همكاري متحدان عربشان انجام دهند و از اين ميان قرعه به نام امارات عربي متحده افتاده است.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل سيمرغ كيش، هتل پارسيان كيش، كيش، هتل،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۳:۴۱

 

نام اصلي و پارسي آن «راز» است كه هتل ابادگران كيش به دليل نزديكي با مناطق عرب نشين حاشيه جنوبي خليج فارس ، اعراب از معادل عربي اين نام يعني سري استفاده كردند كه اين نام در زبان‌هاي اروپايي سيري تلفظ شد و از راه آن زبان‌ها به فارسي هتل ابادگران كيش رسيد. اين جزيره در قلب آب‌هاي خليج فارس قرار دارد. فاصله آن تا مركز شهرستان ابوموسي كه در قسمت شرقي جزيره سيري واقع شده، درحدود 27 كيلومتر است همچنين فاصله دريايي آن تا مركز استان، در حدود 152 مايل دريايي است. وسعت جزيره سيري 17.3 كيلومتر مربع است. اين جزيره فاقد پستي و بلندي هتل ابادگران كيش بوده و نسبتاً مسطح است. هتل گراند كيش مرتفع ‌ترين نقطه آن 24 متر از سطح دريا ارتفاع دارد و بزرگ ‌ترين ابعاد طولي و عرضي جزيره 6.1 و 4.6 كيلومتر است. شكل در قسمت‌‌هاي شمالي و نزديك سواحل اين جزيره ذوزنقه‌اي، مناطق مسكوني همراه با ساير هتل گراند كيش تأسيسات جاي گرفته‌اند. در اين جزيره تعداد قابل توجهي نخل خرما بطور پراكنده وجود دارد كه محصول هتل گراند كيش آن فقط مصرف محلي دارد. اين منطقه پوشش گياهي فقيري دارد و در اين جزيره معدن خاك سرخ نيز موجود است.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل ابادگران كيش، هتل گراند كيش، كيش، هتل،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۳:۲۶

 

جزيره فرور بزرگ از مجموعه جزاير استان هرمزگان است كه سطح از تپه ماهورهاي كوچك تشكيل شده است. اين جزيره بر روي يكي از كمربندهاي هتل سورينت صدف كيش زلزله‌ خيز جهان قرار دارد. رنگ‌ آب در نزديكي جزيره سياه است. جزيره شيب‌هاي تند و پرتگاه‌هايي دارد كه گاهي ارتفاع آنها از ده متر بيشتر است. فاصله آن تا نزديك‌ ترين نقطه سواحل ايران در هتل سورينت صدف كيش حدود 20 كيلومتر و مساحت آن 26.2 كيلومتر مربع و ارتفاع بلندترين نقطه ‌آن از سطح دريا 145 متر است. در جزيره فرور بزرگ بقاياي ساختمان‌هاي مخروبه و اراضي كشاورزي باير و چاه‌هاي هتل سورينت صدف كيش آب به همراه يك چراغ دريايي نشانه مسكوني بودن جزيره در زمان‌هاي گذشته است، وجود دارد. ولي در حال حاضر، جزيره غيرمسكوني است و تنها تعدادي مأمور دولتي در آن حضور دارند. در آب‌هاي اين جزيره ماهي فراوان وجود دارد و به همين خاطر صيادان در اطراف آن فعاليت زيادي دارند. جزيره فرور بزرگ يكي از كانون‌هاي هتل جام جم كيش زيست حيات وحش است و تعداد بي‌شماري از پرندگان از قبيل: عقاب ماهيگير، طوطي، چك‌چك، قمري خانگي، هتل جام جم كيش چكاوك، كاكلي، پرستو، بلبل خرما، چاخ لق، هدهد، دم جنبانك زرد، دو سرخ معمولي، چك‌چك سرسياه، زنبور خور معمولي و همچون يك نوع خارپشت، مارمولك، مار جعفري و عقرب در آن زندگي مي‌كنند. اين جزيره به علت  هتل جام جم كيش داشتن مارهاي زياد به مارور نيز شهرت دارد.

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۳:۰۸

 

در گذشته اين جزيره را به نام هتل شايگان كيش قيس مي خواندند. روايت است كه بعد از طوفان نوح (ع) جزيره كيش اولين نقطه اي بود كه سر از آب در آورد است. اين جزيره بيضي شكل با مساحت 89.7 كيلومتر مربع و با طول 15.6 و عرض 7 كيلومتر هتل شايگان كيش ، در جنوب غربي بندرعباس و در ميان آب هاي نيلگون خليج فارس واقع شده است. جزيره كيش از نظر محيط زيست طبيعي، يكي از بكرترين مناطق خليج فارس است. استعدادهاي طبيعي و هتل شايگان كيش موقعيت جغرافيايي ويژه آن زمينه بهره‌برداري جهانگردي و تجاري از آن را در حد قابل توجهي فراهم ساخته است. سواحل كم نظير اين جزيره مرجاني، نه تنها در فصول گوناگون سال، بلكه در طول يك روز،‌ در ساعات مختلف جلوه‌هاي بديع هتل گاردنيا كيش و گونه‌گون و بسيار زيبايي از طبيعت را به تماشا مي‌گذارند. سواحل كيش در شرق و شمال شرقي و جنوب از زيباترين سواحل جهان است. در سواحل جنوب غربي آن زيباترين منظره غروب خورشيد را مي‌توان  هتل گاردنيا كيش ديد. از جمله نقاط ديدني جزيره كيش آكواريوم بزرگ آن است كه در گوشه شرقي جزيره، با معماري زيبا قرار هتل گاردنيا كيش دارد و گونه‌هاي مختلف ماهيان و آبزيان اطراف جزيره در آن به تماشا گذارده شده است.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل شايگان كيش، هتل گاردنيا كيش، كيش، هتل،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۲:۴۷

 

اين جزيره با 22.8 كيلومتر هتل ايران كيش مربع مساحت، در حد فاصل بين دو جزيره كيش و لاوان قرار گرفته است. سرزميني است هموار و تقريباً بدون عارضه طبيعي. هندورابي در فاصله 325 كيلومتري بندر عباس و 133 كيلومتري بندرلنگه و بلندترين نقطه آن بيست و نه متر و بزرگ‌ترين قطر آن هفت و نيم كيلومتر است. اين جزيره از يك رشته ارتفاعات كوتاه هتل ايران كيش پوشيده است و كرانه‌هاي آن با شيب ملايمي به دريا منتهي مي‌شوند. مجاورت با دريا، اغلب موجب بالا رفتن ميزان باران و رطوبت مي‌شود. با اين حال در تمام كرانه‌هاي خليج فارس، همجواري با دريا، تأثير هتل ايران كيش چنداني بر ميزان بارش اين نواحي ندارد. فعاليت اقتصادي اكثر اهالي در جزيره هندورابي، صيد و غواصي است. فعاليت ‌هاي صنعتي يا بهره‌ برداري هتل آراميس كيش از معادن و منابع زيرزميني و حتي صنايع دستي در هندورابي وجود ندارد. محيط زيست جزيره به دليل بسته بودن آن محدود است و موجوداتي از قبيل انواع پرندگان كوچك، پرندگان  مهاجري نظير باز و شاهين و هتل آراميس كيش انواع كمي از خزندگان و موش صحرايي در آنجا يافت مي‌شود. منابع تأمين آب جزيره بسيار محدود و كم است هتل آراميس كيش و آب مصرفي آن از طريق چاه يا آب انبار تأمين مي‌شود.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل ايران كيش، هتل آراميس كيش، هتل، كيش،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۲:۲۸

 

جزيره مير مُهَنّا از جزيره‌هاي هتل ترنج كيش غيرمسكوني ايران در خليج فارس است. انگور و انجير اين جزيره از قديم معروف بوده‌ است. درخت كُنار بزرگ و تناوري به نام كُنار مير مهنا در اين جزيره وجود دارد و گنبدي موسوم به قدمگاه اميرالمؤمنين نيز هتل ترنج كيش در اين جزيره قرار دارد. اين جزيره به نام يكي از راه‌زنان محلي كه به كريم خان زند و هلنديان حمله مي‌كرد يعني مير مهنا نامگذاري شده‌است.اين جزيره نيز فاقد سكنه است و به دليل وجود ايستگاه هواشناسي هتل ترنج كيش از اهميت ويژه‌اي هتل آتيلار بندرعباس برخوردار ايست. ايستگاه هواشناسي جزيره فارسي اطلاعات هواشناسي را به تمام شركت‌هاي كشتيراني مي‌رساند. نام ديگر اين جزيره شيخ شعيب است . جمعيت آن در حدود ۲۵۰۰ نفر است كه بيشتر آنان از نژاد عرب‌اند. هتل آتيلار بندرعباس بيشتر ساكنان جزيره لاوان از اهل سنت ، شاخه شافعي و از پيروان امام محمد ادريس شافعي هستند. آنها به زبان هتل آتيلار بندرعباس عربي و فارسي تكلم مي‌كنند.

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۲:۱۵

 

در فاصله ۵ كيلومتري شمال شرق جزيره هتل پارميدا كيش خارك جزيره كوچكي وجود دارد كه به آن خاركو مي‌گويند. اين جزيره داراي تعدادي تأسيسات به جاي مانده از حضور نظاميان كشور در سالهاي جنگ ايران و عراق از جمله اسكله و ساختمانهاي انبار هتل پارميدا كيش كه امروزه محل مناسبي جهت رشد پرندگان در اين جزيره شده است.اين جزيره همچنين زماني محل استقرار نظاميان انگليسي جهت تسخير خارك بود و پيش از آن نيز مير مهنا براي حمله به هلنديان در هتل پارميدا كيش خارك از خاركو نيروهاي خود را به سمت خارك گسيل داشته‌است. نام پيشين اين جزيره "شاه زنگي" بوده است. به هتل سارا كيش تازگي براي اين جزيره غير مسكوني طرحي براي ايجاد يك دهكده گردشگري در دست تهيه است. اين جزيره بين هتل سارا كيش بندر بوشهر و شبه جزيره شيف قرار دارد و به دليل نزديكي به خشكي از نظر توريستي بسيار اهميت دارد. هتل سارا كيش بافت زمين و جنس خاك آن براي كشاورزي مناسب نيست و بيشتر زمين آن ماسه‌اي است.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل پارميدا كيش، هتل سارا كيش، هتل، كيش،

نويسنده :رزرو هتل
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۲:۰۱

 

خارك جزيره‌اي است مرجاني با تاريخي پر هتل بهشت قشم از فراز و نشيب. اين جزيره در حدود ۵۷ كيلومترى شمال غرب بوشهر و ۳۰ كيلومترى بندر ريگ واقع شده است. طول جزيره (شمالى - جنوبى) حدود ۸ كيلومتر و قسمت پهن تر آن در شمال به عرض هتل بهشت قشم حدود ۴ كيلومتر است. در اين جزيره يكي از مهم‌ترين پايانه‌هاي صادرات نفت ايران بنا شده است. جزيره خارك براي ايجاد لنگرگاه‌ها، با مزاياي طبيعي و سواحل عميق آن، براي پهلو گرفتن نفت‌كش‌هاي هتل بهشت قشم اقيانوس‌پيما بسيار مناسب است، به ويژه كه قشر سنگي چون پشته‌اي كه سطح جزيره را پوشانده، در وسط جزيره به بلندي 60 مترمي‌رسد و اين بلندي‌ها موجب مي‌شوند بندرگاه‌هاي شرقي خارك را در مقابل شدت جريان باد كه در جهت شمال غربي و جنوب شرقي مي‌وزند، محفوظ نگاه دارند. اگركارشناسان، اكنون اين هتل هليا كيش جزيره را به عنوان مركز تأسيسات عظيم صدور نفت برگزيده‌اند، دريانوردان‌ِ خليج فارس نيز در ادوار گذشته از آن هتل هليا كيش براي پهلو گرفتن كشتي‌ها استفاده مي‌كردند. رومن گيرشمن باستان شناس مشهور فرانسوي كه در تاريخ ايران باستان هتل هليا كيش مطالعات و تحقيقات عميقي دارد، در سال 1337 شمسي بنا به دعوت كنسرسيوم نفت ايران به ديدن جزيره خارك آمد.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل بهشت قشم، هتل هليا كيش، هتل،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ