آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
تهران
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1397/2/1  ساعت: ۰۵

 

عمارت مسعوديه مربوط به دوره قاجار است و در تهران، ميدان بهارستان واقع شده هتل بلوط است باغ عمارت مسعوديه بادستور مسعود ميرزا حاكم اصفهان، ملقب به ظل السلطان فرزند ناصرالدين شاه پس از آقامحمد در 1295 ق، به سركارگري رضا قلي خان هتل بلوط تهران (ملقب به سراج الملك) در زميني به هتل بلوط وسعت حدود 4000 مترمربع و مركب از بيروني (ديوان خانه) و اندروني و ديگر ملحقات بنا شده است. در واقع نام اين عمارت نيز برگرفته از نام مسعود ميرزا به مسعوديه شهرت هتل بلوط تهران يافته است. معمار اين بنا استاد هتل بلوط شعبان معمار باشي و ناظر آن ميرزا رضا قلي خاني ملقب به سراج الملك است. عمارت مسعوديه در طول سالهاي هتل بلوط عمر خود شاهد وقايع بسيار زيادي بود. در جريان جنبش مشروطه با توجه به نزديكي آن به ميدان بهارستان و اختلاف ظل السلطان با برادرش مظفر الدين شاه و فرزند او، يكي از هتل بلوط تهران پايگاه هاي مشروطه خواهان و مخالفان محمد علي شاه بود. در سال 1287 در نزديكي اين عمارت بمبي دست ساز زير كالسكه محمد علي شاه منفجر شد كه بهانه لازم را براي به توپ بستن مجلس دست او داد. پس از واقعه بهارستان، عمارت مسعوديه نيز به هتل بلوط همراه خانه ظهيرالدوله و ساير مشروطه خواهان به رگبار بسته هتل بلوط تهران شد. بناي بسياري از ساختمان هاي فرهنگي كشور در اين عمارت گذاشته شد. نخستين كتابخانه و موزه ملي ايران جايي در گوشه اين عمارت برپا شدند. در حدود سال هاي 1304 انجمن معارف با استفاده از يكي هتل بلوط تهران از اتاق هاي آن نخستين كتابخانه رسمي كشور را كه پايه اصلي و اوليه كتابخانه ملي بود را گذاشت. چند سال بعد نيز يكي ديگر از اتاق هاي آن به هتل بلوط عتيقه هاي باستاني كه از گوشه و كنار ايران به دست آمده بود هتل بلوط تهران اختصاص يافت و در حقيقت نخستين موزه ايران در آن پايه گذاري شد. اشياي عتيقه همين جا هتل بلوط تهران در سال 1318 به موزه ملي منتقل شد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1397/2/1  ساعت: ۰۵

 

باغ عمارت مسعوديه بادستور  هتل استقلال مسعود ميرزا حاكم اصفهان، ملقب به ظل السلطان فرزند ناصرالدين شاه پس از آقامحمد در 1295 ق، به سركارگري رضا قلي خان (ملقب به سراج الملك) در زميني به وسعت حدود 4000 مترمربع و مركب از هتل استقلال بيروني (ديوان خانه) و اندروني و  هتل اسپيناس پالاس ديگر ملحقات بنا شده است. در واقع نام اين عمارت نيز برگرفته از نام مسعود ميرزا به مسعوديه شهرت يافته است. هتل اسپيناس پالاس معمار اين بنا استاد شعبان معمار باشي و ناظر آن ميرزا رضا قلي هتل استقلال خاني ملقب به سراج الملك است. عمارت مسعوديه در طول سالهاي عمر خود شاهد وقايع بسيار زيادي بود. در جريان جنبش مشروطه با توجه به نزديكي آن به ميدان بهارستان و اختلاف ظل السلطان با برادرش مظفر هتل استقلال الدين شاه و فرزند او، يكي از هتل اسپيناس پالاس پايگاه هاي مشروطه خواهان و مخالفان محمد علي شاه بود. در سال 1287 در نزديكي اين عمارت بمبي دست ساز زير كالسكه محمد علي شاه منفجر شد كه بهانه لازم را براي به توپ هتل استقلال بستن مجلس دست هتل اسپيناس پالاس او داد. پس از واقعه بهارستان، عمارت مسعوديه نيز به همراه خانه ظهيرالدوله و هتل استقلال ساير مشروطه هتل اسپيناس پالاس خواهان به رگبار بسته شد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1397/2/1  ساعت: ۰۵

باغ دولت آباد يزد يكي از هتل فرهنگ يزد باغهاي بزرگ ايران است كه در اصلي اين مجموعه در خيابان شهيد رجايي قرار گرفته ‌است و در ديگري كه در بلوار دولت آباد قرار دارد ورودي نداشته هتل سنتي والي يزد و تقريباً در دست مرمت و بازسازي است. به همين علت تردد از در اصلي انجام مي‌ گيرد. اين باغ  داراي مرتفع ترين بادگير شناسايي شده در ايران است. مساحت زمينهاي هتل فرهنگ يزد باغ در اسناد مختلف تاريخي ۲۰۰۰ جريب ذكر گرديده است. مساحت كل عرصه و اعيان اين باغ كه محصور است حدود ۴۰۰۰۰ متر مربع هتل سنتي والي يزد مي باشد. عناصر تشكيل دهنده باغ دولت آباد عبارتند از چند عمارت شامل: عمارت تالار آيينه، عمارت سردر، عمارت بهشت آيين، عمارت بادگير، عمارت حرمخانه يا حرمسرا،  هتل فرهنگ يزد عمارت تهراني، عمارت مستخدمين يا خانه ي خدم و حشم و آشپزخانه ها و ديوان خانه به شكل مثمن، ساباط، آب انبار، درشكه خانه، اصطبل تابستانه و زمستانه و همچنين داراي قنات، حوض ها و جداول آب متعدد در فضاي باغ است.قنات تاريخي عظيم و مهم دولت آباد با قدمتي بيش از دويست سال از بهم هتل فرهنگ يزد پيوستن پنج رشته قنات تشكيل شده هتل سنتي والي يزد كه از ارتفاعات مهريز سرچشمه مي گرفته و پس از مشروب نمودن بخشي از اراضي مهريز و به كار انداختن چند آسياب آبي و پس از طي بيش از ۵۰ كيلومتــر به يزد مي رسيده هتل فرهنگ يزد و آبادي هايي چند  هتل سنتي والي يزد در اطراف يزد چون آبشاهي، خــرمشاه و باغ دولت آباد را آبياري مي كرده است. اما اين باغ در حال حاضر هتل سنتي والي يزد توسط چاه نيمه عميق مجاور باغ آبياري مي شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1397/2/1  ساعت: ۰۵

1212(ه.ق) درميدان خان و در كنار هتل زنبق يزد مجموعه خان يزد واقع مي‌ باشد. اين حمام در زميني به مساحت 1170 متر مربع و با زير بناي 900 متر مريع بنا هتل زنبق يزد گرديده  هتل تهراني يزد كه شامل بخش هاي مختلفي از جمله گاوروتون، شاه نشين، خزينه مي‌ باشد. امروزه از اين بنا به عنوان چايخانه هتل تهراني يزد و رستوران سنتي استفاده مي‌ گردد. حمام خان (گرمابه نور) داراي سه مسير دسترس است كه آن را به ميدان خان، بازارچه كاشيگري و بافت مسكوني مجاور مرتبط مي سازد. بناي هتل زنبق يزد حمام مشتمل بر ورودي ها،  هتل تهراني يزد سربينه، گرمخانه و فضاهاي مرتبط با آنها و همچنين استخري در كنار گرمخانه مي باشد. فضاي سربينه از نظر مساحت و تزيينات از ساير فضاها مشخص تر بوده و در اطراف آن سكوهاي هتل زنبق يزد نشيمن و رخت  هتل تهراني يزد كن و جاي نهادن كفش تعبيه شده است. اين فضا با پوشش طاق و گنبد مسقف شده و روشنايي آن از طريق نورگير زيباي تعبيه شده در گنبد تامين مي شود. سطوح داخلي سربينه در اصل با هتل زنبق يزد نقاشي هايي هتل تهراني يزد مزين بوده كه امروزه تنها بخشي از آن تزيينات برجاي مانده است. حمام خان يزد در هتل زنبق يزد دوره اخير تعمير هتل تهراني يزد و بازسازي شده و با تغيير كاربري به چاپخانه سنتي تبديل يافته و جديداً نيز به ثبت تاريخي رسيده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1397/2/1  ساعت: ۰۵

 

در سال ١٣٠٨ هجري شمسي همزمان با احداث راه آهن سراسري ايران اولين پل شهر اهوازكه بعد به دليل رنگ سياه بدنه و پايه ها به پل سياه  هتل پرشيا اهواز شهرت يافت بر روي رودخانه كارون احداث شد تا خط آهن  بندرامام خميني (ره) درجنوب شرقي استان خوزستان را به ايستگاه راه آهن اهواز و از اين به راه آهن سراسري خرمشهر - تهران - شمال وصل هتل پرشيا اهواز كند. پل سياه از نوع فلزي با فونداسيون هاي بتني بر روي بستر سنكي كف رودخانه كارون بنا شده است و با طول ١٠٥٠ متر و عرض  حدودي ٦ متر داراي ٥٢ پايه است. در سطح پل دو خط رفت و برگشت براي عبور قطار وجود دارد و در طرفين آن پياده رو  هتل نادري اهواز هايي به عرض حدوداً يك متري قرار گرفته است. اين پل متعلق به اداره  هتل پرشيا اهواز كل راه آهن هتل نادري اهواز جنوب است ودر زمان جنگ جهاني دوم به عنوان مسير حمل آذوقه، نيرو ومهمات ارتش روس هتل نادري اهواز مورد استفاده قرار مي گرفت وبه دليل تاثير زيادي كه در پيروزي متفقين داشت به آن لقب(پل پيروزي) داده شد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1397/2/1  ساعت: ۰۵

 

اهواز به عنوان هتل اهواز مركز استان خوزستان ، فاصله‌ ۸۷۴ كيلومتري با تهران دارد . در استان خوزستان مي ‌توان بناهاي تاريخي بسياري يافت. طبيعت متنوع، در كنار تنوع قومي و مذهبي گردشگران زيادي را به خود جذب ميكند. آب‌ و هواي‌ اهواز گرم‌ و هتل اهواز مرطوب‌است . اين شهر هتل هاي اهواز زيبا و تاريخي كه در كتيبه هاي باستاني از آن نام برده شده ، از قديمي ترين شهرهاي خوزستان است  . شهر اهواز ۴۰ اثر و محوطه تاريخي ثبت شده دارد اين منطقه در زمان سلاطين عيلام شهري آباد  هتل اهواز و پر سكنه بوده است.  بناي معين التجار (خانه شيخ خزعل) در دوره ناصر الدين شاه قاجار ساخته شده است  و در حال هتل هاي اهواز حاضر  در اهواز، خيابان ۲۴ متري، خيابان كاوه غربي، نبش اول واقع گرديده است . اين كاروانسرا ذر كنار پل هتل اهواز سفيد و در بافت قديمي شهر است. اين اثر در تاريخ ۲۰ آبان ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۱۵۸ به‌عنوان يكي از هتل هاي اهواز آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1397/2/1  ساعت: ۰۵

جزيره شيف كه جزيره اي ماسه اي است در منتهي اليه تالاب حله كه از بهم پيوستن آب رودخانه شاهپور و دالكي بوجود آمده و در 12 كيلومتري شمال هتل دلوار بوشهر غربي شهرستان بوشهر و در 6 كيلومتري شمال بندر بوشهر واقع مي باشد جزيره شيف، روستايي است از توابع بخش مركزي در شهرستان بوشهر است و ميانگين ارتفاع آن از سطح دريا يك متر است به دليل قرار داشتن گور شخصي شيخ سعد در اين جزيره كه مدتي حاكم آن بوده است بدين نام نيز معروف است و هتل دلوار بوشهر در سال 1327 ه . ش جزيره در اختيار احمد خان انگالي قرار گرفته و نام آن به شيف تغيير يافت. اكثريت جمعيت در جزيره شيف را از اهل تسنن شامل مي شوند. اهل تسنن و تشيع در اين جزيره در كنار همديگر به هتل دلوار بوشهر آرامش زندگي مي كنند و رابطه بسيار خوبي بين آنها برقرار است تعداد سه مسجد مربوط است به اهل سنت و يك مسجد نام مام جعفر صادق (ع) كه در سال 1375 بنا گرديده است در حيطه مديريت اعتقادي شيعيان فعال است. شيف در گذشته بندر حمل ونقل كالاهاي صادراتي و وارداتي هتل رميله عسلويه از ايران به كشورهاي خليج فارس و برعكس بود و احمدخان از صاحبان كالا ماليات مي گرفت، به اين معني كه تمام كالاها از تهران و اصفهان و شيراز بوسيله مال (چهارپايان) به شيف آورده مي شد و بعد بوسيله لنج به هتل رميله عسلويه كشورهاي خليج فارس حمل مي گرديد. محل ديگر جزيره بندرگاه است كه در جنوب جزيره واقع شده  هتل رميله عسلويه و اكنون مختصر آثاري از آن درجزيره ديده مي شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1396/8/5  ساعت: ۱۱

 

شهر تهران پايتخت ايران به دلايل مختلفي مقصد بسياري از گردشگران و ايران دوستان مي باشد. علاوه بر سفر هاي كاري كه براي خريد از بازار بزرگ و تاريخي شهر انجام ميشود و يا سفر هاي به قصد شركت در نمايشگاه بين المللي تهران يا ساير سمينار ها و كنفرانسها انجام مي شود تهران داراي جاذبه هاي ديگري نيز مي باشد. مجموعه بزرگ كاخ هاي سعد آباد و كاخ هاي ديگري كه در سطح شهر پراكنده هستند و قدمت آنها به دوره قاجار و قبل تر ميرسد و همچنين مناطق خوش آب و هايي مثل دركه و دربند و موزه هاي بسياري كه در سطح شهر قرار دارند از ديگر جاذبه هاي شهر تهران مي باشد.

تهران شهري ايست كه امكانات بسياري براي گردشگران در آن موجود است. تهران داراي دو فرودگاه بزرگ مي باشد، ايستگاه راهن و 4 ترمينال اتوبوس هاي برون شهري، سيستم حمل و نقل شهري بزرگ و وجود خطوط مختلف مترو از ديگر امكانات شهر تهران مي باشد.

گردشگران با هر بودجه اي ميتوانند در شهر تهران براي رزرو هتل اقدام نمايند. تهران داراي انواع هتل هاي 1 تا 5 ستاره مي باشد. براي رزرو هتل هاي تهران در هر نقطه اي از شهر بدون مشكل مي توانيد اقدام نماييد از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب تهران هتل هاي مختلفي وجود دارند كه آماده پذيرايي از مسافران مي باشند.

براي رزرو هتل هاي تهران مي توانيد از طريق سايت رزرواسيون آريا اقدام نماييد، ما از طريق اين سايت مي توانيم با تخفيف هاي زياد رزرو هر يك از هتل هاي تهران را براي شما انجام دهيم.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1396/6/16  ساعت: ۱۴

شهر تهران پايتخت ايران به دلايل مختلفي مقصد بسياري از گردشگران و ايران دوستان مي باشد. علاوه بر سفر هاي كاري كه براي خريد از بازار بزرگ و تاريخي شهر انجام ميشود و يا سفر هاي به قصد شركت در نمايشگاه بين المللي تهران يا ساير سمينار ها و كنفرانسها انجام مي شود تهران داراي جاذبه هاي ديگري نيز مي باشد. مجموعه بزرگ كاخ هاي سعد آباد و كاخ هاي ديگري كه در سطح شهر پراكنده هستند و قدمت آنها به دوره قاجار و قبل تر ميرسد و همچنين مناطق خوش آب و هايي مثل دركه و دربند و موزه هاي بسياري كه در سطح شهر قرار دارند از ديگر جاذبه هاي شهر تهران مي باشد.

تهران شهري ايست كه امكانات بسياري براي گردشگران در آن موجود است. تهران داراي دو فرودگاه بزرگ مي باشد، ايستگاه راهن و 4 ترمينال اتوبوس هاي برون شهري، سيستم حمل و نقل شهري بزرگ و وجود خطوط مختلف مترو از ديگر امكانات شهر تهران مي باشد.

گردشگران با هر بودجه اي ميتوانند در شهر تهران براي رزرو هتل اقدام نمايند. تهران داراي انواع هتل هاي 1 تا 5 ستاره مي باشد. براي رزرو هتل هاي تهران در هر نقطه اي از شهر بدون مشكل مي توانيد اقدام نماييد از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب تهران هتل هاي مختلفي وجود دارند كه آماده پذيرايي از مسافران مي باشند.

براي رزرو  هتل هاي تهران مي توانيد از طريق سايت رزرواسيون آريا اقدام نماييد، ما از طريق اين سايت مي توانيم با تخفيف هاي زياد رزرو هر يك از هتل هاي تهران را براي شما انجام دهيم.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1396/6/16  ساعت: ۱۴

مشهد، شهر مقدس ايران، در فاصله 850 كيلومتري هتل آبان مشهد شمال شرق تهران قرار گرفته است. در قرن 9 ميلادي امام رضا، امام هشتم شيعيان، در اين شهر به شهادت رسيد. هتل پارس مشهد وجه مقدس وي در جامعه، آرامگاه او را تبديل به محلي روحاني جهت زيارت زائرين تبديل هتل آبان مشهد نمود. هر هتل پارس مشهد ساله، تعداد زيادي از زائران به اين حرم مقدس روي مي آورند، كه در نوع خود نمونه اي بي نظير و قابل تامل است. آثار هتل پارس مشهد هتل آبان مشهد تاريخي ارزشمند و متون گرانبهاي متعددي در كتابخانه حرم مقدس نگاه داري مي شوند. مشهد همچنين هتل آبان مشهد شهري توريستي است كه در آن انواع هتل ها و مهمانخانه ها براي زائريني تعبيه شده اند كه هر روز از نقاط مختلف هتل آبان مشهد كشور از طريق دهها پرواز، يا سفرهاي ريلي و جاده اي به اين شهر  هتل پارس مشهد وارد مي شوند. وضعيت جوي شهر مشهد بين زمستانهايي بسيار سرد، بهاري خوشايند، تابستاني ملايم و پاييزي زيبا متغير است. حرم با شكوه امام رضا هتل آبان مشهد در كنار مجموعه عظيم تاريخي و هنري مربوط به آن از مناظر  هتل پارس مشهد ديدني شهر مشهد مي باشد. اين مجموعه عظيم شامل صحنها، رواقها، و ايوانهاي حرم، مسجد گوهرشاد (متعلق به دوران تيموريان)، كتابخانه و موزه غني آستان هتل آبان مشهد قدس رضوي مي گردد. گنبد طلايي عظيم و با شكوهي بر روي حرم مطهر بنا شده است، كه چندين ايوان و رواق آنرا در بر گرفته اند. مسجد بزرگ گوهرشاد هتل پارس مشهد در جنوب حرم، موزه و آرامگاه شيخ بهايي در جنوبي ترين نقطه هتل آبان مشهد نسبت حرم، و مدارس پريزاد و بلاسار در غرب حرم قرار گرفته اند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1396/6/16  ساعت: ۱۴

آرامگاه محمد تقي خان پسيان اولين هتل آراد مشهد خلبان ايراني در مجاورت آرامگاه نادرشاه افشار هتل دنا مشهد و در باغچه شمالي باغ آرامگاه قرار دارد و لوحي سنگي بر آب  هتل آراد مشهد نصب شده است. محمد تقي خان پسيان هتل دنا مشهد از ميهن پرستان جوان و پر شور ايران بود.در سال 1309 هجري هتل آراد مشهد شمسي در تبريز متولد شدو هتل دنا مشهد در سال 1324 به تهران آمدو پس از پنج سال تحصيل در مدرسه نظام به درجه سلطاني رسيد و پس از آن در جنگ معروف هتل دنا مشهد به مصلي،روس ها را شكست فاحشي دادو صيت شهرت ولياقت او از مرزهاي ايرانيان هتل آراد مشهد گذشت.در سال 1335 هجري به آلمان رفت و در سال 38 پس از بازگشت به فرماندهي ژاندارمري خراسان هتل آراد مشهد در دولت مشير الدوله هتل دنا مشهد رسيد. در ذيحجه سال 1339 آزاديخواهان خراسان به رهبري كلنل قيام كردند.اين قيام كه براي كسب استقلال ايران بود،توسط روساي عشاير و به تحريك قوام السلطنه و سپاهيان دولتي ايران مورد هجوم هتل آراد مشهد قرار گرفتو كلنل پسيان كه او را در شمارمرداني چون جلال الدين خوارزمشاه و لطفعلي خان زند مي دانند هتل آراد مشهد در زد و خورد با اكراد بجنورد در جعفر آباد قوچان به خدعه هتل دنا مشهد كشته شد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :rezevmashadhotels
تاريخ: 1396/6/16  ساعت: ۱۴

نادرشاه افشار خودش مي‌خواست كه آرامگاهش هتل تهران مشهد به باشكوهي تاج محل باشد. هتل كيش بافان مشهد او دستور داد كه از مراغه، سنگ‌هايي را مخصوص اين كار به ايرانيان هتل تهران مشهد بياورند. اما چون در زمان حياتش كار ساخت آرامگاه تمام نشد و بعد از مرگ هم بين ورثه اختلاف افتاد، محلي كه براي آرامگاه در هتل كيش بافان مشهد نظر گرفته شده بود را خوردند و بردند و فروختند. بناي امروزي آرامگاه نادرشاه افشار، در هتل تهران مشهد محوطه‌اي ۱۴۴۰۰ مترمربعي، در مركز شهر مشهد قرار گرفته و به باغ نادري معروف است. هتل تهران مشهد در اين باغ، يك موزه قديمي و بسيار جالب توجه وجود دارد كه در آن، انواع سلاح‌هاي دوره افشاريه، دو شمشير متعلق به نادرشاه، وسايل سواركاري دوره افشاريه تا قاجار هتل كيش بافان مشهد و چند نسخه خطي، مثل هتل تهران مشهد تاريخ جهان گشاي نادري را مي‌بينيد. ساختمان اصلي آرامگاه را هم هوشنگ سيحون، طراح نامدار ايراني طراحي كرده كه در سال ۱۳۴۲ براي اولين بار افتتاح شد. اين مجموعه، دو تالار، يك موزه، و چندين ايوان  هتل تهران مشهد و مجسمه دارد و مجسمه نادر شاه هم در حالي كه سوار بر اسب است، در قسمت هتل كيش بافان مشهد بالايي آرامگاه هتل تهران مشهد نصب شده. همچنين در گوشه شمالي آرامگاه نادر، آرامگاه محمد تقي خان پسيان، سردار هتل كيش بافان مشهد خراساني را هم مي‌بينيد.

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ